wtorek, 15 października 2019

Konsultacje w sprawie przebudowy ul. Kondratowicza

Po spotkaniach podsumowujących konsultacje w sprawie przebudowy ul. Kondratowicza okazało się, że wiele postulatów zgłoszonych przez mieszkańców nie zostało uwzględnionych. Zachęcamy do podpisania petycji zawierającej zgłaszane przez mieszkańców rozwiązania, które powinny znaleźć się w projekcie.
tomik fb
Drodzy mieszkańcy, sąsiedzi.

Zgodnie z obietnicą przedstawiam Wam wersję on-line petycji, którą w ostatnim czasie wspólnie omawialiśmy na grupie Targówek, Bródno, Zacisze - Hyde Park. Zebraliśmy wspólnie z Bernard JankowskiBartosz Wieczorek i Piotr Pietraszek najczęściej pojawiające się postulaty. Jeśli zgadzacie się z petycją zapraszam Was do podpisania. Niestety aby petycja była ważna, konieczne było umieszczenie adresu i kontaktu.(USTAWA z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz. U. z dnia 5 września 2014 r.) art 4.). Mieliśmy już kiedyś taką sytuację, że Urząd nie chciał przyjąć petycji właśnie ze względu na brak adresów. Abyście czuli się komfortowo, ukryłem widoczność tej opcji dla wszystkich podpisujących. Będzie jednak (musi być) widoczna dla organów do których ją składamy.

Wszyscy z Was, którzy nie korzystają z internetu lub mają sąsiadów, którzy chcieliby podpisać petycję w wersji papierowej (analogowej) zapraszam do Piotr Pietraszek

DELTA
/tanie drukowanie.pl/
ul. Kondratowicza 25 (1 piętro).

Wydrukował w czynie społecznym egzemplarze petycji do zebrania podpisów przez Was lub osoby chętne do zbiórki.

Podpisane petycje można później złożyć u Piotra. Jeżeli chcecie aby Wam podesłać gotowe druki dajcie znać na priv.

Do dzieła Sąsiadki i Sąsiedzi 

Link do petycji: https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_rewitalizacji_ulicy_kondratowicza?u=3361216&s=64031308&utm_source=fb_share&fbclid=IwAR0d4_Tl1k6yyEcxfS0ZaQA50yfvwnqIyTl3qGwaINi8r7TmMLPUlrzWP3U
petycja

Tekst petycji.

Szanowny Pan
Łukasz Puchalski
Zarząd Dróg Miejskich
ul. Chmielna 120
00-801 Warszawa

Do wiadomości:
Prezydent m.st. Warszawy – Rafał Trzaskowski
Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy – Sławomir Antonik
Biuro Polityki Mobilności i Transportu m.st. Warszawy

Szanowny Panie,

Jako mieszkańcy osiedla Bródno w dzielnicy Targówek M. St. Warszawy wyrażamy zaniepokojenie planami prezentowanymi podczas konsultacji społecznych w temacie ul. Kondratowicza. Rozmowy z architektami podczas konsultacji pokazują, że cały projekt był realizowany w oderwaniu od rzeczywistości, pomijając nasze potrzeby jako mieszkańców - bez świadomości o planach SM Bródno w sprawie Inwestycja Bródno-Centrum, oraz o planach Urzędu Dzielnicy w sprawie rewitalizacji Parku Bródnowskiego.

PETYCJA

W ramach podsumowania konsultacji przez mieszkańców naszego osiedla, zwracamy się z prośbą uwzględnienia następujących postulatów w trakcie przygotowywania finalnego projektu:
1. Budowa zatoczek autobusowych – które nie zostały uwzględnione w projekcie - dzięki czemu ruch będzie mógł odbywać się płynnie.
2. Zachowanie „Sherwood” (część Parku Bródnowskiego od strony ul. Kondratowicza) w obecnej formie bez wycinki rosnących tam od wielu lat drzew.
3. Likwidacja ścieżki rowerowej po północnej stronie ul. Kondratowicza (obok pawilonów – 23, 25 i 27)) na rzecz miejsc parkingowych dla klientów lokali usługowych oraz dla mieszkańców pobliskich bloków. Pozostawienie dwukierunkowej ścieżki rowerowej od strony Parku Bródnowskiego
4. Wykonanie miejsc parkingowych w formie ukośnej względem jezdni, dzięki czemu będzie można co najmniej podwoić ich ilość (podobnie jak na ul. Świętokrzyskiej)
5. Zachowanie obecnych szerokości jezdni, co pozwoli poruszającym się pojazdom na bezpieczne przepuszczenie karetki jadącej
do Szpitala Bródnowskiego – stworzenie tzw. Tunelu życia.
6. Zmniejszenie ilości elementów małej architektury - obok jest park przeznaczony na takie elementy więc dublowanie ich jest niepotrzebnym marnowaniem pieniędzy podatników.
7. Wykorzystanie do nasadzeń drzew szybko rosnących (Platany), prosimy również aby nowe nasadzenia miały standard warszawski,
czyli minimum 14-16 cm w obwodzie na wysokości 1,3 m. Niezbędna jest też 3-letnia pielęgnacja, by rośliny nie obumarły.
8. Wykonanie w ciągu pieszym ławek wyposażonych w oparcia - ławki przedstawione na wizualizacjach nie mają oparć, a z założenia mają one służyć osobom starszym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz